به طور کلی ضمانت کالا در زینولایت سه حالت دارد:

  1. ضمانت اصالت و سلامت کالا: کلیه کالاهای عرضه شده در زینولایت در سلامت کامل فیزیکی بسته بندی و ارسال خواهند شد. کاربران می توانند هرگونه پرسش و ابهام در مورد کالا، مشخصات و نحوه کارکرد کالا را قبل از ثبت قطعی سفارش، از طریق مشاوران واحد فروش مطرح و سپس نسبت به انتخاب و ثبت سفارش کالا با اطمینان کامل اقدام کنند.
  2. کالاهایی که ضمانت تامین کننده یا سازنده روی آنها درج شده است: کلیه کالاها در زینولایت با برچسب مختص این فروشگاه ارسال خواهند شد. بنابراین کالاها ضمن همراه داشتن برچسب، ضمانت سازنده ی کالا را نیز به شکل تاریخ میلادی یا شمسی روی خود دارند. این دسته از کالاها تا پایان سررسید تاریخ درج شده روی محصول از ضمانت تعویض یا تعمیر طبق اعلام سازنده یا تامین کننده برخوردار خواهند بود. زینولایت فقط در قبال ضمانت کالاهایی که از طریق سایت فروش رفته باشند، پاسخگو خواهد بود و از ارائه خدمات گارانتی به محصولاتی که از طریق سایر فروشندگان عودت می شوند مسئولیتی نخواهد داشت.
  3. کالاهایی که ضمانت تامین کننده یا سازنده روی آنها درج نشده است: کالاهایی که تاریخ ضمانت از طرف سازنده روی آنها درج نشده است هنگام ارسال برچسب زینولایت بر روی آنها قرار می گیرد. مدت زمان گارانتی این کالاها از تاریخ ثبت و تحویل سفارش شروع و به اندازه زمانی که در بخش ویژگی های کالا ذکر شده است ضمانت خواهد داشت.

ملاحظات کالای برگشتی جهت گارانتی:

  1. از ارسال کالا بدون هماهنگی با زینولایت خودداری فرمائید.
  2. کالای برگشتی نباید دارای عیوب فیزیکی ناشی از استفاده نادرست، آسیب به بدنه، حباب، شکستگی شیشه، ترک، آبخوردگی، تغییر شکل دادن یا ذوب شدن ناشی از گرمای بیش از حد، آسیب به مدار و متعلقات از نوسان برق و نهایتا عدم تعمیر یا دستکاری توسط افراد غیرمجاز باشد.
  3. در صورت موجود نبودن کالای جایگزین در انبار زینولایت یا سازنده کالا، کالای معیوب با کالای مشابهی به لحاظ قیمت و کیفیت جایگزین خواهد شد. بدیهی است این امر طبق هماهنگی و اعلام به مشتری در جهت کسب رضایت حداکثری ایشان انجام خواهد شد.
  4. هرگونه برچسب زدن مخدوش کردن یا دستکاری کالا آن را از شرایط ضمانت خارج می کند.
  5. کالای مرجوعی می بایست فاکتور فروش یا شماره سفارش را همراه داشته باشد در صورت نیاز می توانید اطلاعات لازم را روی یک کاغذ نوشته و همراه کالا ارسال کنید.
  6. برای بازگرداندن کالا می توانید از خدمات پست یا تیپاکس به صورت پس کرایه استفاده کنید. بدیهی است هزینه عودت کالا به عهده مشتری می باشد.
  7. جهت تسریع در امر خدمات گارانتی می توانید ضمن تماس با زینولایت و انجام هماهنگی قبلی به صورت حضوری به محل فیزیکی انبار یا فروشگاه مراجعه و کالای سالم خود را دریافت کنید.